zestawy akumulacyjne do kominków

Materiały akumulacyjne – elementy akumulacji ceramicznej, służące do obioru i magazynowania energii cieplnej. Zwiększają sprawność i komfort użytkowania kominka, poprawiają i optymalizują bilans cieplny budynku.

Montaż polega na układaniu ich bezpośrednio nad czopuchem na systemowym stojaku, lub podstawie grzewczej (wymienniku). Gwarantują bezpieczeństwo użytkowania ze względu na sposób zabudowy – szczelność ciągu spalinowego zapewnia stalowa rura, a materiał ceramiczny nie jest narażony na bezpośrednie działanie wilgotnych i agresywnych chemicznie gazów.

Nawet w przypadku ewentualnych pęknięć nadal spełniają w 100% swoje zadanie.

Przy instalacji nie są potrzebne żadne zaprawy i uszczelnienia – elementy są natychmiast gotowe do pracy.

priorytet to bezpieczeństwo

Priorytetem jest bezpieczeństwo, skuteczność i bezobsługowość zestawów Zestawy akumulacyjne do instalacji bezpośrednio na wkładach kominkowych.

Przykładowe zestawy akumulacyjne, dostosowane do instalacji bezpośrednio na wkładach kominkowych. Rozwiązania kompleksowe z systemem mocowań.

Żaroodporny beton AkuMix

AkuMix to specjalny rodzaj betonu akumulacyjnego, który jest wytwarzany na bazie kruszywa ceramicznego o podwyższonej zawartości dodatków zwiększających zdolności akumulacji i przewodności ciepła.
Posiada wysokie właściwości akumulowania ciepła i dlatego doskonale nadaje się do produkcji tych elementów kominka, które nagrzewają się i akumulują ciepło.

Przykładowa realizacja nowoczesnego kominka ciepłego. Zastosowany zestaw akumulacyjny FALA.
Zabudowa wykonana z TERMO płyt AkuPlate.

Wkład kominkowy dostosowany do instalacji zestawów akumulacyjnych

UNICO Dragon 8B XXL

Udostępnij tą stronę